O krabičkách

Autor: Ján Chomík | 3.11.2017 o 15:58 | Karma článku: 5,93 | Prečítané:  911x

Aké sú nástrahy krabičiek, okrem toho, že patria medzi nespisovné slová? Ťažká úvaha na koniec pracovného týždňa.  

Krabička je nespisovné slovo, ja viem, ale aj tak ho stále používam. Neviem sa ho zbaviť. Je to moja gramatická železná košeľa. Tak som sa teda nad tým poriadne zamyslel a spísal pár postrehov k trom typom, s ktorými sa stretávame najčastejšie.     

Krabičky na potraviny - zásadne ukladáme do kuchynskej skrinky, ktorá je na to rozmerovo najhoršie prispôsobená. Čo má samozrejme za následok, že kedykoľvek z nej chceme niečo vytiahnuť, alebo vložiť, celý obsah sa vysype. Takúto skrinku nazývame KPS (krabičková pandorina skrinka). Iba najslabší článok v domácnosti sa dokáže odhodlať k optimalizácii vzniknutej škody tým, že začne všetky dózičky ukladať do seba, tak ako boli kúpené. Tento jedinec je svorkou odvrhnutý, ako psychicky slabý jedinec. Jedinou výhodou pre neho je, že má legitímne právo pri tejto činnosti používať vulgarizmy. Existuje tu však aj pozitívny pohľad na túto problematiku. Nesporne kladným prínosom je, že dózičky spájajú ľudí lepšie ako NOKIA. Či už rodinných príslušníkov, pracovný kolektív, dokonca aj deti školou povinné. Napríklad v domácnosti sa relatívne často navodzujú vzrušujúce diskusie, ako je možné, že fyzický počet nádob nekorešponduje s vrchnákmi. Naopak niekedy je zase vrchnákov viac ako nádob. Túto matematicky neriešiteľnú otázku sa ešte nepodarilo nikomu zodpovedať. Najbližšie tomu však bol americký tím vedcov, ktorý dokázali aspoň definovať, že na jedného človeka pripadá 6,53 krabičky a 4,75 vrchnákov.

Krabička od liekov - s 99,9 % istotou ju vždy otvoríte na strane, kde je letáčik. Priemerný rozmer informačného letáčika sa pohybuje niekde medzi 3 až 16 hektármi. Po zbežnom prehliadnutí informácií na letáčiku zistíte zaujímavý paradox. Pozitívne účinky sú zväčša v menšom rozsahu, ako tie nežiaduce. Čo je pri liekoch naozaj nepríjemné zistenie.

Krabička s mliekom - jav takmer na úrovni kvantovej mechaniky, čo znamená, že ak už sa v chladničke nachádza tak je v superpozícii. Mlieko totiž v krabičke môže byť, ale zároveň aj nemusí.      Skúsenejší budú vedieť, že sa bavíme o experimente zvanom Schrödingerovo mlieko. Aký je skutočný stav mlieka v krabičke zistíte, až keď ním jemne zatrepete. Z vlastnej skúsenosti viem, že buď je relatívne plné, alebo relatívne prázdne. Pod pojmom relatívne prázdne rozumej obsah 0,00000009 litra. Kto a s akým zámerov nechal v chladničke mlieko s obsahom 0,00000009 litra si už musíte vyšetriť sami.

Ak máte podobné skúsenosti, či už s krabičkami na jedlo, alebo Schrödingerovym mliekom poradím vám. Zhlboka sa nadýchnite a preventívne si dajte nejaký liek na bolesť hlavy. Len pozor na jednu vec, krabičku od liekov totiž otvoríte s 99,9% istotou....

PS: počas písania tohoto blogu nebola zranená žiadna krabička.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Stredoeurópska monarchia plebejcov je prázdna (píše Michal Havran)

Zostaneme opäť sami, rozhádaní s našimi priateľmi a spojencami, bez motivácie a plánu, bez peňazí.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Vanek dostal, o čo si koledoval a tragédia gdanského starostu (týždeň podľa Schutza)

Expatov z Londýna neprivlečiete.


Už ste čítali?