Vinco a liečenie cez internet

Autor: Ján Chomík | 21.2.2018 o 16:59 | Karma článku: 11,22 | Prečítané:  5797x

Vinca už od rána bolí hlava. Ružové tabletky nepomohli, dokonca ani v kombinácii s poldecákom. Bezvládne leží na gauči a tupo hľadí na televízor so zvukom stiahnutým na minimum. Po byte sa pohybuje, iba ak je to nevyhnutné. 

Z bodu A do bodu B sa premiestňuje stareckým krokom a podpriemernou rýchlosťou. Každý krok totiž spôsobuje bolesť.

Vinco si v prípade malých, ale aj vážnejších zdravotných problémov rád chodí pre rady na internet. Naposledy si takto sám dokázal diagnostikovať rakovinu konečníka. Na smrť vyľakaný sa išiel obvodnej lekárky opýtať, koľko mu ešte ostáva zo života. Doktorka Vincovi vysvetlila, že nie je dôvod na unáhlené závery a najprv mu musí vyšetriť konečník. Prstom. Vinca tento spôsob vyšetrenia šokoval. Zatiaľ čo si doktorka naťahovala rukavice a Vinco sťahoval nohavice, uvažoval, ako je možné, že v dobe, keď dokážeme transplantovať srdce, úspešne od seba oddeliť siamské dvojčatá alebo operovať mozog, tak zadok vyšetrujeme prstom. Vinco v predklone nesmelo doktorke oznámil, že úkon môže začať, ale že jej na rovinu hovorí, že mu to príjemné nebude. Doktorka mu so stoickým tónom odpovedala, že ak ho to upokojí, tak ona v tom tiež žiadny plezír nenachádza. Z vyšetrenia a výsledkov sa nakoniec zistilo, že Vinco nemá rakovinu, ale hemoroidy.

Ani po tejto skúsenosti však Vinco nedáva prednosť doktorom, ale internetu. Po pár preklikoch nachádza článok, v ktorom nachádza tipy a triky, ako sa zbaviť bolesti hlavy. Prvú, druhú, tretiu a aj štvrtú radu Vincent kategoricky odmieta z čisto pragmatického dôvodu – to nemôže fungovať. Po dôkladnej asi minútovej rešerši sa Vinco rozhodne, že v jeho prípade by mohli pomôcť len dve veci. Zdalo by sa, že sa rozhoduje intuitívne, ale opak je pravdou. Dôvod, prečo sa rozhodol pre tieto dve možnosti, má svoju logiku. Vďaka bohatým životným skúsenostiam Vinco vie, že tie najmenej uveriteľné riešenia sú zvyčajne tie najefektívnejšie. Naposledy sa o tom presvedčil, keď sa na internete dočítal, že pravosť svojej koženej bundy si môže overiť tak, že treba na nejakom mieste pridržať plameň zapaľovača asi desať sekúnd. Pravá koža by sa zapáliť nemala. Vinco mal však tú smolu, že jeho bunda horieť začala, druhé sklamanie nastalo v momente, keď si Vinco uvedomil, že tento experiment mal realizovať na mieste, kde to potom nebude tak viditeľné.

Prvá rada ako pomôcť od bolesti hlavy bola, že má robiť grimasy. Jedná sa o špeciálne cvičenie, pri ktorom má postihnutý dvíhať najprv obe obočia a potom každé osobitne. Následne musí prižmúriť obe oči a potom každé zvlášť. Procedúra má však pokračovanie, je potrebné zamračiť sa a zoširoka zívnuť. Po tomto úkone nasleduje pohnutie dolnou čeľusťou zo strany na stranu a celá zostava sa ukončuje pokrčením nosa. Výhodou tohto špeciálneho cvičenia je, že človek môže potom pokračovať aj improvizačne v ďalších grimasách.

Vinco sa postaví pred zrkadlo v kúpeľni a začína dvíhať obe obočia, pripadá si síce ako idiot, ale účel svätí prostriedky. Avšak už pri druhom cviku narazí Vinco na problém. V momente, keď má dvíhať každé obočie zvlášť, tak to akosi nejde. Ľavé obočie zdvihnúť dokáže, ale s pravým má evidentný problém. Vinco sa cíti frustrovaný, dokáže odtiahnuť pračku, zdvihnúť gauč, ale nedokáže zdvihnúť pravé obočie. Nevzdáva sa a skúša to ďalej. Keďže sa vidí v zrkadle, môže sledovať, ako sa mu pri snahe zdvihnúť pravé obočie automaticky nakláňa hlava na ľavú stranu. Asi po piatom pokuse to vzdáva a pokračuje v ďalších cvičeniach. Mračenie a zívanie. V tejto disciplíne nemá konkurenciu, mohol by s ňou pokojne súťažiť aj na olympiáde. Nasleduje hýbanie čeľusťami a krčenie nosa - brnkačka. Vinco je nabudený a pridáva aj iné grimasy, ako napríklad vyplazovanie jazyka, škúlenie, či naťahovanie uší rukami. Aj keď je jeho kreativita impozantná, bolesť hlavy nepoľavila. Robiť zo seba idiota pred zrkadlom nepomohlo.

Druhá rada, ktorá by mohla zabrať proti bolesti hlavy je vypiť kávu s citrónom. Vinco sa pomalým krokom presúva k rýchlovarnej kanvici a naberá do nej vodu. Nič neponecháva náhode a na všetko ide so sedliackym rozumom. Veľká bolesť sa rovná veľká káva s veľkým citrónom. Do otlčeného pollitrového pohára, ktorý ešte pamätá Husáka, pridáva štyri vrchovaté polievkové lyžice mletej kávy. Pohár zalieva tak do trištvrte. Nastáva však opäť problém. V celej debilnej domácnosti sa nenachádza ani jeden debilný citrón. Vinco rád obviňuje alebo ukazuje prstom na nedostatky. Fakt, že za domácnosť zodpovedá iba jeho matka a on sám, ho neodrádza od toho, aby našiel vinníka v niekom inom. Takže za chýbajúci citrón, nemôže on, ani mama, ale domácnosť. Najčastejší vinníci okrem domácnosti sú štát, nízka životná úroveň, komunisti, kapitalisti, politici a samozrejme aj globálne otepľovanie.

Vinco tuho rozmýšľa, čím by mohol nahradiť citrón. Potrebuje niečo kyslé. V chladničke nachádza okrem zimy a svetla aj mlieko, maslo, pól štangle malokarpatskej salámy a kyslú kapustu v obale. Vincove oči sa rozžiaria a chvíľu ani on sám nedokáže uveriť, ako jednoduché je improvizovať. Zvyšok zaliatej kávy teda dolieva vodou z kyslej kapusty. Už len konzistencia a aróma nápoja by mali presvedčiť hlavu, že si to má s tou bolesťou rozmyslieť. Vinco strčí prst do pohára, aby sa uistil, či je teplota vhodná na to, aby mohol elixír vypiť. Normálny smrteľník by ešte pár minút počkal, ale Vinco má hltan z azbestu. Naleje do seba celý pohár.

O pár minút cíti, že bolesť hlavy naozaj trochu ustupuje, ale možno je to len tým, že ju nahradila iná bolesť. Vinco cíti nepríjemný tlak na hrudníku a poriadne sa mu rozbúchalo srdce. Aby to nebolo málo, začína ho páliť záha a má pocit, že bude asi zvracať. Nakoniec telo rozhodlo, že to pôjde von inou cestou. Ešte pred chvíľou sa Vinco motal po byte rýchlosťou krívajúcej korytnačky, teraz sa však šprintom presúva z obývačky na záchod. Po úkonoch, ktoré by neprial ani najväčšiemu nepriateľovi, si spotený Vinco sadá za počítač a do vyhľadávača zadáva text „ako liečiť bolesti brucha“

Sú dve hodiny ráno, Vinco leží v posteli a stále sa prehadzuje zo strany na stranu. Hlava aj žalúdok sú v poriadku, nedarí sa mu však zaspať. Nakoniec vstane a ide si do kúpeľne pre kozmetické stojankové zrkadlo. Sadne si na posteľ a trénuje dvíhanie pravého obočia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ROZHOVOR S DAVIDOM ENGELSOM - FÓRUM

Belgický historik: Čaká nás čo Rimanov v prvom storočí pred Kristom

K vláde majú prísť autoritárske režimy.

TECH

Chobotniciam dali extázu a sledovali ich správanie

Chobnotnice a ľudí spája chémia v mozgu.


Už ste čítali?